Sztangi - bardzo często zwane zamiennie gryfami długimi. Jest to sprzęt sportowy wykorzystywany do ćwiczeń siłowych. Może być używany sam lub w zestawie z innymi sprzętami sportowymi jak na przykład obciążenie żeliwne lub ławka treningowa. Sztangi mogą występować w wielu formach, długościach i posiadać kilka różnych średnic. Najczęściej spotykane na rynku są sztangi proste, sztangi lekko łamane, sztangi mocno łamane. Gryfy proste mogą występować w kilku długościach, na przykład 120 centymetrów, 150 centymetrów, 168 centymetrów lub 180 centymetrów. Gryfy lekko i mocno łamane najczęściej spotykane są w długości 120-u centymetrów ze względu na wygodę korzystania z takiej sztangi. Główne średnice występujące to 25, 26, 28 oraz 30 milimetrów. Sztanga to świetny sprzęt sportowy do wykorzystania w treningu domowym oraz do wyposażenia domowej siłowni. Pozwala na trening wielu partii mięśniowych naszego ciała, a także daje możliwość stałego rozwoju poprzez dołożenie obciążeń. Wykonanie ze stali zapewnia, że sprzęt, a dokładniej sztangi będzie służył Państwu na lata.

SZTANGI

Sztanga do ćwiczeń - jak wybrać?

Sztanga do ćwiczeń lub inaczej gryf do ćwiczeń jest to sprzęt sportowy wykorzystywany, zarówno na domowych jak i profesjonalnych siłowniach. Sprzęt ten używany jest na każdym stopniu zaawansowania ćwiczącego, bez względu na staż. Może być używana sama lub w akompaniamencie innych sprzętów sportowych jak obciążenie żeliwne, obciążenie bitumiczne czy ławeczka treningowa. Sztangę do ćwiczeń cechuje przede wszystkim jej wykonanie ze stali, dzięki czemu zachowuje ona swoje właściwości na lata. Dodatkowo, dzięki chromowaniu wygląd gryfu będzie się utrzymywał przez bardzo długi okres czasu. W zestawie ze sztangą otrzymują Państwo dwa zaciski śrubowe, które zapewnią bezpieczeństwo oraz wygodę podczas wykonywania ćwiczeń.

Sztangi możemy podzielić ze względu na ich budowę:

  • sztangi proste, które mogą występować w wielu długościach, natomiast najpopularniejsze to: 120 cm, 150 cm, 168 cm, 180 cm oraz w kilku średnicach, na przykład 25, 26 lub 28 milimetrów;
  • sztangi lekko łamane - najczęściej spotykana długość tego sprzętu to 120 centymetrów, średnica zaś to 25, 26 lub 28 milimetrów;
  • sztangi mocno łamane - tak samo jak w przypadku poprzedniego rodzaju sztang, najpopularniejsza długość to 120 centymetrów, a średnice to 25, 26 lub 28 milimetrów.

Dobrze, ale jak wybrać odpowiednią sztangę? Przede wszystkim powinni Państwo kierować się tym jakie ćwiczenia będziecie wykonywać. W przypadku bicepsów, tricepsów lepszym rozwiązaniem będą sztangi łamane, natomiast trening klatki piersiowej lepiej wykonywać ze sztangą prostą. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonana jest sztanga. Stal jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu będziecie Państwo cieszyć się sprzętem przez bardzo długi okres czasu. Oceny produktu także są kolejnym wyznacznikiem przy wyborze sztangi - im lepsze tym większe prawdopodobieństwo, że trafiliście Państwo na odpowiedni sprzęt sportowy.

 

 Jaki gryf kupić?

Wybór gryfu jest zadaniem często uznawanym za trudny. Nic bardziej mylnego, dobór odpowiedniego sprzętu sportowego, w tym przypadku gryfu opiera się będzie o kilka wyznaczników, które tutaj wymienimy.

Przede wszystkim warto, przy wyborze gryfu, zwrócić uwagę na to jakie ćwiczenia mamy zamiar wykonywać. W przypadku ćwiczeń na domowych lub profesjonalnych siłowniach, które angażują przede wszystkim takie partie mięśniowe jak bicepsy lub tricepsy najlepszym wyborem będą gryfy lekko łamane lub gryfy mocno łamane. Są one świetnym wyborem do tego typu ćwiczeń ze względu na to, że w znacznym stopniu ograniczają obciążenie nadgarstków przy wykonywaniu ćwiczeń. Dzięki czemu nasze ręce nie będą tak zmęczone jak gdybyśmy wykonywali ćwiczenia na biceps przy wykorzystaniu gryfu prostego 180 centymetrów.

Jeżeli, zaś mamy zamiar ćwiczyć przede wszystkim plecy, klatkę piersiową, nogi - warto rozejrzeć się za gryfem prostym, który umożliwi wykonywanie ćwiczeń na wszystkie te wymienione partie mięśniowe, a także dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie do ćwiczenia bicepsów i tricepsów tym samym sprzętem. Jedynym problemem będzie większe zmęczenie nadgarstków oraz komfort.

Kolejnym aspektem wyboru odpowiedniego gryfu, jaki warto wziąć pod uwagę to opinie innych użytkowników lub klientów sklepu. Zapoznanie się z opiniami zostawionymi przez innych jest bardzo cennym źródłem informacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.