Hantle neoprenowe - są to hantelki wykorzystywane do treningów siłowych, fitness na siłowniach profesjonalnych oraz domowych. Zestaw hantli neoprenowych składa się z dwóch sztuk hantelek treningowych. Hantle neoprenowe wykonane są z litego żeliwa, które znajduje się pod osłoną neoprenową, dzięki temu są one bardzo trwałe oraz dodatkowo zabezpieczone przed zniszczeniem na przykład przy upadku na ziemię. Materiał zwany neoprenem jest świetnym rozwiązaniem w przypadku hantelek do ćwiczeń ponieważ jest praktyczny, wygodny, a przede wszystkim bezpieczny. Dzięki zastosowaniu takiego materiału zewnętrzna powłoka hantli jest zmiękczona, co przełoży się na brak zniszczeń podłogi podczas intensywnych treningów. Dodatkowo pokrycie hantli neoprenem pozwala na komfortowy i wygodny chwyt, dzięki czemu trening z tego typu hantlami będzie samą przyjemnością. Hantle neoprenowe występują w wielu wariantach wagowych, w przypadku firmy SPORT BLAST są to wagi od jednego kilograma (1kg) do dziesięciu kilogramów (10kg). Hantle neoprenowe są najczęstszym wyborem podczas wyboru sprzętu sportowego dla osób po ciężkich urazach, operacjach, wracających do sprawności fizycznej. Niewielka waga hantelek pozwala na pełny zakres ruchów podczas treningów, co przełoży się na zwiększenie motoryki oraz pozwoli na powrót mięśni do ich pełnej sprawności. Neoprenowe hantle treningowe sprawdzą się także idealnie podczas treningów fitness, przy których kompaktowe wymiary hantelek nie będą przeszkadzać, a tylko wzbogacą jakość wykonywanego treningu.

HANTLE NEOPRENOWE

Hantla neoprenowa 1x 3 kg hantelka Hantla neoprenowa 1x 3 kg hantelka
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

45,00 zł

zobacz więcej
Hantla neoprenowa 1x 5 kg hantelka Hantla neoprenowa 1x 5 kg hantelka
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

79,98 zł

zobacz więcej
Hantle neoprenowe 2x 5 kg hantelki Hantle neoprenowe 2x 5 kg hantelki
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

139,98 zł

zobacz więcej
Hantle neoprenowe 2x 6 kg hantelki Hantle neoprenowe 2x 6 kg hantelki
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

174,99 zł

zobacz więcej
Hantle neoprenowe 2x 9kg hantelki Hantle neoprenowe 2x 9kg hantelki
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

249,99 zł

zobacz więcej

Hantelki i ciężarki do ćwiczeń

Hantelki oraz ciężarki do ćwiczeń, których na rynku jest wiele rodzajów są najpopularniejszymi sprzętami siłowymi, które wykorzystywane są w zaciszu domowym oraz na profesjonalnych siłowniach. Są one tak często wybierane ze względu na swoje wymiary, szerokie zastosowanie oraz profesjonalne wykonanie.

Wśród rodzajów hantelek możemy wyróżnić przede wszystkim:

Hantelki neoprenowe są jednym z najczęstszych wyborów dla ćwiczących fitness oraz wracających do formy po długim okresie bez ćwiczeń. Hantle neoprenowe oraz ciężarki neoprenowe posiadają wiele zalet, które przemawiają na ich korzyść, a są to przede wszystkim:

  • zastosowanie litego żeliwa - dzięki temu hantelki będą służyły przez wiele lat i zachowają swoje właściwości;
  • zastosowanie pokrycia z neoprenu - dzięki takiemu pokryciu, hantle zachowają swój profesjonalny wygląd, a także zwiększy się komfort wykonywanego treningu ponieważ neopren zapewni pewny, antypoślizgowy chwyt co przełoży się także na zwiększenie bezpieczeństwa;
  • niewielka waga hantli neoprenowych pozwoli na swobodny trening bez przeciążania mięśni, bardzo ważny aspekt podczas treningów fitnessowych. Hantelki wspomogą trening dodając intensywność, a nie przemęczając mięśnie.

Hantelki fitness - rodzaje

Jak już wyżej wspominaliśmy na rynku hantli występuje wiele rodzajów hantelek, natomiast najpopularniejsze to hantle żeliwne, hantle bitumiczne oraz najczęściej wybierane do treningów fitness - hantle neoprenowe zwane zamiennie hantelkami.

Hantle neoprenowe można podzielić ze względu na zastosowany materiał wewnętrzny, ze względu na wagę oraz budowę. Hantelki wykonane z neoprenu najczęściej wykonane są z litego żeliwa, który zapewni ich trwałość. Na rynku występują także odmiany tego typu hantelek wykonanych z gumy lub masy bitumicznej, natomiast są one mniej trwałe.

Podział hantli neoprenowych ze względu na wagę jest bardzo prosty, wybierają pojedynczą sztukę hantelki możemy wybrać (w przypadku firmy SPORT BLAST) wagi od jednego kilograma (1kg) do dziesięciu kilogramów (10kg). W przypadku wyboru zestawu hantli neoprenowych, czyli dwóch sztuk zakres wag, które są dostępne to od dwóch hantelek po jeden kilogram każda (2x1kg) do dwóch hantli neoprenowych po dziesięc kilogramów każda (2x10kg).

Hantelki fitness z reguły posiadają mniejszą wagę, niż ciężkie hantle żeliwne, które przeznaczone są typowo do treningów siłowych ponieważ hantle neoprenowe mają wspomagać i zwiększać intensywność treningów fitnessowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.