Hantle bitumiczne -  wykorzystywane do treningów siłowych na siłowniach domowych oraz profesjonalnych. Zestaw hantli bitumicznych jest zestawem składającym się z obciążenia bitumicznego, gryfów krótkich do hantli, zacisków śrubowych lub sprężynowych, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Hantle bitumiczne posiadają zakres wagi od 1x5kg, a mogą sięgać zestawu 2x20kg, także będą świetnym rozwiązaniem dla osób nowych oraz średniozaawansowanych. Dodatkowo talerze bitumiczne, które wypełnione są specjalną mieszanką lepiszcza, wypełniacza i kruszywa, pokryte są sztuczną powłoką, która pozwala na amortyzacje obciążeń w przypadku ich upadku na ziemię (jest to szczególnie ważne w przypadku domowych siłowni). Hantle bitumiczne ze względu na zastosowany wewnątrz materiał są dosyć sporych rozmiarów. W celu osiągnięcia odpowiedniej wagi trzeba zastosować większą liczbę talerzy lub dobrać odpowiednio "duże" krążki bitumiczne. Ten typ hantli jest świetnym rozwiązaniem w przypadku ćwiczeń w domu, ale należy pamiętać, że zajmują one więcej miejsca, niż na przykład hantle żeliwne.

HANTLE BITUMICZNE

Hantle bitumiczne stałe 2x10kg zestaw 20kg Hantle bitumiczne stałe 2x10kg zestaw 20kg
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

73,99 zł

zobacz więcej
Hantle bitumiczne stałe 2x7kg zestaw 14kg Hantle bitumiczne stałe 2x7kg zestaw 14kg
Producent: SPORT-BLAST
Cena:

79,99 zł

zobacz więcej

Hantel bitumiczny czy hantla bitumiczna?

Hantle bitumiczny, a hantla bitumiczna, mała różnica, która dla wielu osób jest tylko różnicą w wersji zapisu tego sformułowania. Nie jest to do jednak do końca prawda. Hantel bitumiczny jest to sprzęt sportowy wykonany z:

  • masy bitumicznej,
  • lepiszcza,
  • i kruszywa.

Pokryty sztuczną powłoką, która pozwala na amortyzacje, np. przy upadku na ziemię. Dodatkowo hantel bitumiczny to część zestawu hantli bitumicznych, a dokładniej jest to jeden hantel (jedna sztuka). Hantla bitumiczna, zaś jest to sprzęt sportowy, który tak samo jak hantel bitumiczny posiada w swoim wnętrzu masę bitumiczną, lepiszcze i kruszywo, jest dodatkowo pokryta tworzywem sztucznym. Zasadniczą różnicą w tym wypadku jednak jest to, że hantla bitumiczna to inaczej kettle bitumiczny, czyli przyrząd sportowy zbudowany w taki sposób, że obciążenie umiejscowione jest ku dołowi, zaś miejsce chwytne znajduje się na górze. Jak widać różnica między hantel bitumiczny oraz hantla bitumiczna to nie tylko różnica w nazwie, ale także w budowie i rodzaju sprzętu sportowego do treningu siłowego.

Hantle kompozytowe

Hantle kompozytowe jest to sprzęt sportowy do treningu siłowego, który wykorzystywany jest przez rzeszę trenujących, zarówno na siłowniach profesjonalnych, jak i na tych domowych. Hantle kompozytowe, mimo wszystko będą wyborem lepszym dla osób początkujących, aniżeli tych doświadczonych. Dlaczego? Ponieważ o wiele więcej wybaczają "błędów" typu:

  • zbyt energiczne odłożenie hantli na ziemię - rzucanie hantlami jest z reguły złym pomysłem, ale czasami każdemu może się taka sytuacja zdarzyć, w takim wypadku hantle kompozytowe będą bardziej "wyrozumiałe" dla naszych podłóg,
  • przesunięcie hantli po niezabezpieczonej podłodze - w przypadku hantli kompozytowych nie rysują one podłóg, ani ich nie niszczą.

Dodatkowo należy zapamiętać, że ten rodzaj hantli posiada w swoim zestawie obciążenia kompozytowe oraz gryf krótki do hantli, który zdarza się być gryfem dosyć długim, dlaczego? Jest to spowodowane tym, że obciążenia kompozytowe do hantli kompozytowych są z reguły większe rozmiarowo (grubsze) przez co gryf w takim zestawie musi być dłuższy, aby zapewnić miejsce na założenie obciążeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.