Gryfy do hantli - sprzęt sportowy wykorzystywany jako samoistne urządzenie treningowe lub jako część składowa większych zestawów jak na przykład hantle żeliwne lub hantle bitumiczne. Gryfy krótkie do hantli możemy podzielić ze względu na materiał wykorzystany do produkcji, na długość oraz na średnicę czy też rodzaj zastosowanych zacisków. Jeżeli chodzi o materiał wykorzystany do produkcji to głównie wyróżniamy gryfy do hantli metalowe (stalowe) oraz wykonane z tworzywa sztucznego lub plastiku. Długości jakie wyróżniamy to z tych najpopularniejszych: 36cm; 40cm; 45cm; 48cm. Podział ze względu na średnicę to przede wszystkim 26 milimetrów oraz 28 milimetrów. Natomiast podział ze względu na rodzaj zacisków to gryfy krótkie do hantli, które posiadają zakręcane zaciski śrubowe lub zaciski sprężynowe (zaciskowe). Gryfy do hantli świetnie zgrywają się, zarówno z obciążeniem żeliwnym jak i z obciążeniem bitumicznym, ale mogą także być wykorzystywane same na przykład podczas ćwiczeń z zakresu fitnessu.

GRYFY DO HANTLI

Jak wybrać gryf do hantli?

Wybór gryfu krótkiego do hantli powinien zostać oparty przede wszystkim o to do czego będzie on nam potrzebny. Gryf krótki może zostać wykorzystany jako część składowa zestawu na przykład hantli bitumicznych lub hantli żeliwnych. Możemy być także wykorzystany jako osobny sprzęt sportowy na przykład do ćwiczeń z zakresu fitnessu, w których używana jest mniejsza lub żadna ilość dodatkowych obciążeń i sama waga gryfu wystarczy. Jeżeli gryf krótki będzie wykorzystywany podczas ćwiczeń fitness powinniśmy zastanowić się czy zbyt długi gryf nie będzie nam przeszkadzał podczas treningu. W przypadku treningu siłowego, lepiej zainwestować w dłuższy gryf do hantli, zwłaszcza jeżeli planujemy stały progres siłowy i chcemy zwiększać ilość obciążeń na gryfie.

Wybierając sztangielki należy zwrócić, więc uwagę głównie na długość gryfu oraz na jego średnicę. Długość gryfu zależna będzie jak już wspomnieliśmy od celu, do którego chcemy gryf krótki wykorzystać. Średnica zaś będzie wyborem stosunkowo prostym, jeżeli posiadamy obciążenie w naszym asortymencie domowej siłowni powinniśmy zmierzyć jego wewnętrzną średnicę otworu i dokupić sztangielki do hantli, tak by jego różnica (średnicy) wynosiła maksymalnie 2 milimetry. Dzięki temu obciążenia nie będą "latać" na gryfie.

Główne długości sztangielek krótkich do hantli:

  • 36cm: 26mm lub 28mm;
  • 40cm: 26mm lub 28mm;
  • 45cm: 26mm lub 28mm;
  • 48cm: 26mm lub 28mm.

Gryf krótki

Gryf krótki to potoczna nazwa gryfu do hantli. Jest to sprzęt sportowy wykorzystywany najczęściej w zestawie z hantlami żeliwnymi, bitumicznymi lub stalowymi. Może być także wykorzystywany jako samoistny sprzęt sportowy na przykład podczas wykonywania ćwiczeń z zakresu fitnessu. Gryfy krótkie jakie mogą występować wśród asortymentu na polskim rynku to zazwyczaj 30 centymetrów - 50 centymetrów. Najpopularniejsze jednakże są 36cm, 40cm, 45cm oraz 48 cm. Im dłuższy gryf krótki tym więcej posiada on miejsca na części na obciążenie. Oznacza to, że gryf 48cm będzie lepszym wyborem do zestawu hantli cięższych, na przykład 50 kilogramów. Gryf krótki jest pełny, oznacza to, że we wnętrzu posiada wypełnienie stalowe, nie jest pusty, dzięki czemu jest sprzętem bardzo wytrzymałym i świetnie nadającym się do treningów siłowych. Dodatkowym wyposażeniem w przypadku gryfu krótkiego są oczywiście zaciski śrubowe (nakrętki, zakrętki itp.), które wykonane są z tego samego materiału co gryf, a dodatkowo posiadają warstwę gumową, która świetnie przylega do obciążenia i zapewnia większe bezpieczeństwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.