Hantle żeliwne 0
Hantle żeliwne

Hantle Żeliwne

Czym tak naprawdę są hantle żeliwne, z czego są wykonane, co zawiera się w zestawach hantli żeliwnych, do czego świetnie się nadają, jakie ćwiczenia można wykonywać przy użyciu hantli żeliwnych? To i wiele więcej w tym artykule.

 

Hantle żeliwne

Hantle żeliwne - hantle wykonane z żeliwaŻeliwo jest materiałem, który świetnie nadaje się do wykonywania hantli żeliwnych. Ze względu na niską ilość wymaganego materiału do wykonania obciążeń żeliwnych, talerze żeliwne mogą być niedużych wymiarów, zarówno mowa tutaj o średnicy talerza, ale i o jego grubości. Żeliwo jest materiałem, który posłuży na wiele lat. Kupno hantli żeliwnych jest inwestycją długoterminową, gdyż nie ulegną one zniszczeniu, korozji czy też uszkodzeniu z powodu biegnącego czasu. Żeliwo jest praktycznie tworzywem niezniszczalnym podczas ćwiczeń. Niestety jednak przy korzystaniu z hantli żeliwnych należy uważać podczas ich zdejmowania z gryfu, gdyż ich wytrzymałość może być utrapieniem dla naszych podłóg w domach, ale i na to jesteśmy w stanie zaradzić :). Dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas korzystania z hantli żeliwnych polecamy zapoznanie się z naszą ofertą maty treningowej, która nie tylko pozwoli osiągnąć większe bezpieczeństwo, ale i poprawi wygodę oraz komfort ćwiczeń.

MATA DO ĆWICZEŃ 180cm

Zestaw hantli żeliwnych

Zestaw hantli żeliwnych - w przypadku zestawów z hantlami żeliwnymi mogą Państwo spodziewać się w otrzymanej od nas paczce:

  • obciążeń żeliwnych (odpowiednia liczba talerzy w zależności od wybranego produktu),
  • gryfów metalowych (odpowiednia liczba, czy długość gryfów zależna od wybranej oferty),
  • zacisków śrubowych (odpowiednia liczba zależna od wybranej oferty).

Przykładowy zestaw hantli żeliwnych:

Zestaw hantli żeliwnych 2x15kg
Hantle żeliwne przykład

 

Do czego możemy zastosować hantle żeliwne?

Hantle żeliwne mogą zostać wykorzystane przy bardzo wielu ćwiczeniach, na większość partii mięśniowych:

  • mięśnie rąk: bicepsy, tricepsy, a nawet mięśnie przedramion,
  • mięśnie klatki piersiowej,
  • mięśnie pleców.

Ćwiczenia z hantlami żeliwnymi można bardzo urozmaicić. Dzięki wykorzystaniu hantli żeliwnych na jedną partię mięśniową możemy wykonać wiele różnych ćwiczeń, które będą korzystały z innej techniki ruchu lub będą kładły nacisk na inną część trenowanego mięśnia.

W wyborze hantli żeliwnych najważniejsze jest to, aby kierować się zdrowym rozsądkiem i myślą o przyszłym treningu. W przypadku gdyby wahali się Państwo co do wyboru odpowiedniego ciężaru hantli żeliwnych, zapraszamy do kontaktu, a my pomożemy dobrać:

 

Na sam koniec, polecamy sprawdzenie naszej oferty, która przedstawia hantle żeliwne:

Hantle Żeliwne

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.